ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ !

به تصویر اصلی آموزش دقت کنید !!! فکر می کنید با استفاده از چه روشی این تصویر ایجاد شده است ؟ حتما کاربرانی که از فتوشاپ استفاده می کنند با این سبک کار آشنا هستند ، سبکی در طراحی که دو چهره را با هم ادغام کرده و یک چهره منحصر به فرد و خاص ایجاد می کند . کارکترهای فیلم های هالیوودی (تخیلی) بیشتر از این روش خلق می شوند و برنامه اصلی طراحان برای انجام اینکار فتوشاپ می باشد . شاید استفاده از کلمه سبک برای ایجاد چنین طرحی درست نباشد ولی یک نوع یا شاخه از طراحی فتوشاپ می باشد . در ادامه عکس یک خانم و آقا را با هم ادغام کرده و خروجی طرح یک تصویر جذاب می شود .

 1. ابتدا تصویر زیر را با کلیک راست کردن بر روی عکس و انتخاب گزینه Save as بر روی دسکتاپ ذخیره کنید . سپس وارد فتوشاپ شده و با انتخاب کلیدهای Ctrl+O عکس دانلود شده را وارد فتوشاپ کنید .

1 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

2 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

2. ابتدا از تصویر خانم با فشردن کلیدهای Ctrl+J یک کپی بگیرید . 

3 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

3. سپس وارد تصویر آقا شوید . ابزار Lasso را انتخاب کرده و همانند تصویر زیر قسمت مشخص شده را Select کنید .

4 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

4. از ناحیه انتخاب شده باید یک کپی بگیریم و روی صورت خانم قرار بدهیم . ابتدا بر روی ناحیه انتخاب شده کلیدهای Ctrl+C را بفشارید ، سپس وارد لایه دوم شده و کلیدهای Ctrl+V را بفشارید تا قسمت انتخاب شده بر روی صورت قرار بگیرد .

5 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

5. در این مرحله شفافیت را از طریق Opacity کاهش بدهید . اینکار را برای این انجام میدهم که دقیق متوجه شوم تصویر بریده شده باید دقیقا کجا قرار بگیرد .
سپس کلیدهای Ctrl+T را از روی کیبرد بفشارید تا ابزار Free Transform فعال شود .از طریق اهرم های ابزار کمی اندازه و جهت را تغییر بدهید . 
صورت پیرمرد نسبت به دختر خانم بزرگتر است . بعد از انتخاب ابزار Free Transform باید بر روی کادر کلیک راست کرده و گزینه Warp را انتخاب کنید . سپس با تغییر کادرهای مربع شکل ابعاد را تغییر بدهید .بعد از اینکه اندازه را تغییر دادید بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

6 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

7 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

8 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

شفافیت را به 100 تغییر بدهید .

9 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

6. کلید Ctrl را از روی کیبرد پایین نگه داشته و بر روی تصویر بند انگشتی لایه مشخص شده کلیک کنید تا select شود .
6.1. سپس از طریق منوی Select > Modify > Contract را انتخاب کرده و عدد پیش فرض را برابر با 10 قرار بدهید و بر روی کلید OK کلیک کنید .

10 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

11 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

12 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ

7. حالا باید لایه وسطی را انتخاب کرده و بر روی کلید Delete کلیک کنید تا قسمت Select شده حذف شود .  کلیدهای Ctrl +D را بفشارید تا ناحیه Select از حالت انتخاب خارج شود .

13 ادغام دو صورت و تبدیل به یک چهره خاص در فتوشاپ